Alergie wziewne

Objawy alergii często uzależnione są od antygenu, który spowodował ich wystąpienie. Nic więc dziwnego, że poszczególne alergeny często oddziałują na te elementy ludzkiego organizmu, z którymi mają najwięcej kontaktu.

Przykładem tego mogą być alergie wziewne, które powodują przede wszystkim reakcje zauważalne ze strony układu oddechowego. Katar i uporczywe kichanie, kaszel i problemy z oddychaniem – to najczęściej pojawiające się reakcje na alergeny, które możemy znaleźć w powietrzu.

Dość często zdarza się, że tym objawom towarzyszy także zapalenie spojówek i łzawienie oczu. Przyczyną wystąpienia alergii wziewnej mogą być takie antygeny jak zarodniki grzybów, pyłki roślin, kurz (a właściwie znajdujące się w nim roztocza) oraz rozmaite substancje chemiczne czy dym papierosowy.

W niektórych przypadkach, gdy alergeny dostają się do organizmu z powietrza, do alergii wziewnych można zaliczyć też uczulenie na sierść zwierząt. Tego typu reakcje uczuleniowe są nie tylko uciążliwe, ale także niebezpieczne.

Nieleczone alergie wziewne mogą prowadzić do pojawienia się wielu schorzeń, wśród których na czele stoi astma. Mogą stać się także przyczyną ciężkich stanów zapalnych dolnych i górnych dróg oddechowych.

http://suplementydiety.net/ kosmetyki dla diabetyków