Bezsenna nerwica, czy nerwicowa bezsenność?

www.tubeaudio.pl

Nerwica w bardzo znaczącym stopniu wiąże się z problemem bezsenności. Najczęściej przeciągające się trudności z zasypianiem są jednym z podstawowych objawów kwalifikujących pacjenta do zdiagnozowania u niego nerwicy. Niekiedy, sytuacja może jednak przedstawiać się odwrotnie.

To bezsenność spowodowana intensywnym trybem życia, licznymi problemami osobistymi i zawodowymi, czy też złą dietą, stanowi istotny punkt zapalny do rozwoju choroby, jaką jest nerwica. Z pewnością problemów ze snem nie powinno się ignorować, a wręcz nie można tego robić. Bez minimalnej dawki snu, tak jak bez powietrza i jedzenia, po prostu nie sposób normalnie żyć, a nawet bardziej – w ogóle nie da się tak żyć.

Prędzej czy później stanie się coś złego. Tymczasem z bezsennością zmaga się około 30% procent Polaków. Co ciekawe, mniej więcej tyle samo cierpi też na nerwicę.

Jest to więc znaczący argument skłaniający ku temu, by łączyć ze sobą te dwa, jakże utrudniające życie schorzenia. Tym samym, jest to sygnał, iż obie choroby – bo tak to trzeba nazwać – powinny być leczone równolegle, w tym samym czasie.

meditus Psychoterapia online