Ciekawe auta na… prąd

O krok dalej w dziedzinie ekologicznych napędów dla aut poszli amerykańscy inżynierowie. To właśnie za oceanem zaczęto masowo produkować auta, których kluczowym elementem wyposażenia jest napęd bazujący w stu procentach na elektryczności.

Dzieje się to za sprawą marki Tesla – swoją nazwę zawdzięcza ona osobie Nikoli Tesli. Ten słynny serbski wynalazca i badacz skupił swoją aktywność właśnie na wykorzystaniu energii elektrycznej.

Trudno się zatem dziwić, że Amerykanie właśnie tak nazwali rewolucyjne elektryczne auta. W USA cieszą się one rosnącym uznaniem konsumentów.

Wynika ono nie tylko z ekonomicznego i przyjaznego naturze napędu, ale także z efektownego designu oraz bogatego wyposażenia dodatkowego. W tym zakresie Tesla nie ustępuje niczym koncernom o bogatej tradycji oraz większej rynkowej sile przebicia.

Stopniowo pojazdy Tesli wkraczają również na europejskie rynki. W zachodnich państwach UE już zaczynają się pojawiać specjalne punkty ładowania, w których w ciągu zaledwie kilku minut można „zatankować” maszynę świeżą porcją prądu.

https://www.filtry-dpf-fap.pl/czyszczenie-dpf/plukanie-filtrow-fap