Dlaczego coraz więcej osób ma alergię?

www.swietlowki-led.com.pl

Nie da się ukryć, że współcześnie większość ludzi posiada ugruntowaną opinię na każdy temat. Choć alergia nie wydaje się być ciekawym tematem do dyskusji, tę tendencję można zauważyć również w tym przypadku.

Społeczeństwo dzieli się jakby na dwie grupy: tę, która uznaje problem za ważny oraz tę, która uznaje go za wymysł współczesnych lekarzy, „bo dawniej nikt nie miał alergii i wszyscy żyli”. Co więc powoduje tak znaczący wzrost liczby alergików? Warto wiedzieć, że skłonności do wykazywania reakcji alergicznych przekazywane są genetycznie.

Ta prawidłowość nie jest jednak w stanie w pełni wyjaśnić, dlaczego grono alergików z roku na rok coraz bardziej się powiększa. Za przyczynę tego stanu rzeczy z pewnością można jednak uznać wciąż postępujące skażenie środowiska.

Wbrew pozorom, nie chodzi tutaj tylko o zanieczyszczenie powietrza, które z całą pewnością ma ogromne znaczenie. Skażenie dotyczy również wody i żywności.

Ma na nie wpływ wykorzystywanie nawozów sztucznych, środków ochrony roślin, podawanie zwierzętom antybiotyków i tym podobne działania. Obecnie wszystkie „dodatki”, jakie możemy znaleźć w pożywieniu, powodują znaczące zmiany w układzie immunologicznym.

To właśnie one powodują w organizmie skłonności do pojawiania się alergii.

ealergia.com.pl układ odpornościowy