Dostrzec piękno w tych ptakach

Gołąb jaki jest, każdy widzi – chciałoby się powiedzieć, aczkolwiek nie jest to do końca prawda. Negatywny wizerunek gołębia jaki utrwalił się w społeczeństwie jest skutecznie podtrzymywany i powielany, w związku z czym normą jest traktowanie gołębia jako ptaka pospolitego, brzydkiego i jako takiego niegodnego uwagi.

Fakty są jednak takie, że gołąb jest jednym z najczęściej hodowanych ptaków, a z myślą o hodowlach powstał cały rynek akcesoriów, preparatów czy karm. Dla niektórych może to być zaskoczenie.

Spoglądając na gołębie mijane na ulicy raczej nie spotkamy okazów hodowlanych, choć wcale nie jest to niemożliwe. Gołębia, który jest „na spacerze”, a na co dzień funkcjonuje jako okaz hodowlany, najłatwiej rozpoznać po obrączce z numerem założonej na łapkę.

Czasami takie ptaki bratają się ze swoimi dzikimi kolegami, co może być ryzykowne z punktu widzenia zdrowia hodowli. Opiekunowie gołębi wiedzą jednak co zrobić, aby zniwelować ryzyko zapadnięcia przez ich ptaki na jakiekolwiek schorzenia.

rasowe koty na sprzedaż zawodowe.chorobywpodrozy.com.pl