Efektywna adopcja

Schroniska szczycą się dużą liczbą adopcji, ale ważniejsze od ich ilości jest ich jakość, aby zwierzęta przygarniane przez ludzi, w krótkim czasie nie wracały ponownie do przytuliska.

Zatem co zrobić, aby adopcja była skuteczna, a zwierzę znalazło dom do końca życia? Najważniejszym elementem jest odpowiednie dopasowanie psa do przyszłych właścicieli.

Ważny jest zatem dokładny wywiad, trzeba poznać, jaki osoby chcące przygarnąć zwierzę prowadzą tryb życia, jakie mają warunki mieszkaniowe oraz życiowe, czy w czasie wyjazdów mają komu dać pod opiekę swojego przyszłego pupila.

Warto dowiedzieć się czy mają ogród oraz jak duże jest ich mieszkanie, aby móc potem dopasować warunki do przygarnianego zwierzęcia.

Na przykład duże psy będą wymagały większej przestrzeni i częstszych spacerów, a jeśli nie mamy odpowiednich warunków i czasu na wychodzenie z czworonogiem to wiadomo, że lepszy będzie mniejszy pies.

Ważna jest oczywiście rasa zwierzęcia i jego usposobienie, dlatego przyszły właściciel musi też jak najwięcej dowiedzieć się o swoim nowym podopiecznym i spędzić z nim parę chwil.

Wobec tego wybór pierwszego lepszego zwierzaka, które wpadnie nam w oko nie jest skutecznym sposobem na adopcję.

Bestiesfoods www.kimah.com.pl