Okna proponowane są nam w różnej wielkości

Zanim zaczniemy budować nasz dom, warto się zastanowić, jakiego typu okna możemy w nim mieć zamontowane, tak abyśmy mieli pewność, że spełnią one nasze oczekiwania i będą nam się podobały. Przede wszystkim, trzeba tutaj wziąć pod uwagę pomieszczenia, w których mają się one znajdować, bo przecież inne okno powinniśmy wybrać do łazienki, a zupełnie inne do salonu. To właśnie sprawia, że na spokojnie powinniśmy się zapoznać z ofertą, która będzie nam przedstawiona u producentów.

Rozmiar okien jest ważny

Do łazienki powinniśmy poszukać niewielkiego okna, które da nam możliwość jej wywietrzenia po kąpieli.

Do kuchni okno powinno być już większe, ale też nie za duże. Do pokojów mamy możliwość wstawić jedno okno sporej wielkości, albo dwa mniejsze, które będą dawały taki sam rozmiar. Korzystając z tej drugiej propozycji będziemy mogli otworzyć jedno okno i wpuścić zimą trochę ciepłego powietrza, zamiast otwierać jedno duże, przy którym może się zrobić od razu zimno. Warto też popatrzeć jakie okna tarasowe są nam proponowane – pamiętajmy, że ważna jest izolacja tarasu.

Czy chcemy mieć takie, które będą się otwierały tylko na oścież i dadzą nam możliwość wyjścia na taras, czy może powinno chociaż jedno mieć funkcję uchylną, dzięki której będziemy mogli wpuścić do środka chociaż trochę świeżego powietrza, bez otwierania okna jak szeroko. Co więcej, na okna tarasowe możemy kupić specjalne uchwyty, które będą montowane od zewnątrz i pozwolą je otworzyć, bez konieczności dotykania szyby. Jest to tym ważniejsze jeśli mamy małe dzieci i wiemy, że często tą stroną będą wychodziły na ogród. Warto popatrzeć jakie okna są nam proponowane, w jakiej wielkości, ile mają skrzydeł do otwierania.

Wówczas łatwiej będzie nam powiedzieć, które bardziej nam się podobają i które bardziej będą funkcjonalne, a także łatwiejsze do mycia.

Sklep STYL Studio Wnętrz oświetlenie jadalni