Schroniska dla zwierząt w Polsce

Liczba zarejestrowanych schronisk dla zwierząt w Polsce wynosi ponad 170. Mimo tak dużej ilości specjalistycznych ośrodków, nie radzą sobie one z rosnącą, z roku na rok, liczbą bezdomnych psów i kotów. Jak się okazuje, w schroniskach w naszym kraju, żyje ponad 100 tysięcy zwierząt.

Miejsca te są przepełnione, a potrzeby podopiecznych ogromne. Sytuacja ta pogarsza się, zwłaszcza w czasie wakacji, kiedy to na czas urlopu, wielu właścicieli zwierząt, decyduję się na porzucenie swojego ukochanego pupila. Taki zły stan rzeczy w polskich schroniskach wynika głównie z braku odpowiedniej ilości środków pieniężnych, niejasnych przepisów, luk prawnych i zbyt małej liczby adopcji.

To wszystko sprawia, że zwierzęta znajdujące się w przytuliskach żyją krótko i w ciężki warunkach. Na szczęście coraz więcej osób dostrzega ten niezwykle trudny problem, i robią wszystko, aby polepszyć warunki życia czworonogów. Zaś same schroniska stały się prawdziwym miejscem, gdzie zwierzęta będą objęte odpowiednią opieką.

bengalski kot cena