SP, czyli spotkania z psem

https://patatajek.pl/kategorie/30-siodla-i-osprzet

Kontakt, taki bardzo radosny a co za tym idzie po prostu pozytywny między uczestnikiem zajęć a psem, to główny celu zajęć będących po prostu spotkaniem z psem.

Dzięki uczestnictwu moderatora, czyli osoby nie tylko nadzorującej przebieg działań, ale także je ukierunkowującej, w trakcie trwania spontanicznej, radosnej i beztroskiej zabawy, uczestniczące w niej osoby przyzwyczajają się do obecności czworonoga, głaszczą go, pozwalają się obwąchać, nabierają wzajemnego zaufania.

Głównym zadaniem tychże zajęć jest przekazanie jego uczestnikom mnóstwa pozytywnej energii, fajnego i ciepłego ładunku wielu emocji, satysfakcji ze wspólnego obcowania, ale także i przełamywania strachu, oporów przed wzajemnymi kontaktami.

Takie zabawy dają możliwość całkowitego oderwania się od otaczającej rzeczywistości, wpływają na przełamywanie lęków wynikających z wewnętrznej obawy przed „czymś”, co wydaje się nieobliczalne.

W sposób znaczący stymulują aktywność i rozwój wszystkich zmysłów.

Obojętnie czy forma spotkań będzie indywidulna czy też grupowa, jaki czas na wspólną zabawę zostanie poświęcony, uśmiech na twarzy pacjenta i radość w jego oczach będzie na pewno bezcenną.

http://dokocats.pl/bialy_kot_bengalski.html