Wzór na idealne schronisko dla zwierząt

bengale koty

Nie raz słyszymy w telewizji czy w radiu o przepełnionych schroniskach i panujących tam złych warunkach bytowych zwierząt. A same budynki są nieprzystosowane, za małe i nie odpowiadają potrzebą znajdujących się tam podopiecznych.

Żeby dane schronisko mogło dobrze funkcjonować potrzebny jest właściwy dobór powierzchni budynków, boksów i wybiegów dla zwierząt do liczby i ich wielkości. Kwarantanniki powinny znajdować się w wydzielonych miejscach.

Zaś gabinet weterynaryjny musi być właściwie wyposażony, aby sprostać skomplikowanym zabiegom leczniczym. Warto zapewnić podopiecznym azylu zadaszone wybiegi, aby chroniły zwierzęta przed warunkami atmosferycznymi.

W boksach dla zwierząt powinny znajdować się legowiska na specjalnych podwyższonych podestach. Koty i psy należy od siebie oddzielić.

Trzeba też zapewnić odpowiednie ogrodzenie, aby uniemożliwić ucieczki zwierząt. Powstające przytuliska powinny wyróżniać się estetyką, praktyczną architekturą i dużą ilością zieleni.

Wszystkie wymienione elementy mają za zadanie stworzenia przyjaznego miejsca zarówno dla zwierząt, pracowników i odwiedzających.

cywilizacyjne.alergeny.com.pl