Żaluzje panelowe zwane czasami roletami panelowymi

Wiszące panele zwane także sztorami japońskimi to bardzo ciekawe i nowoczesne a zarazem lekkie rozwiązanie coraz częściej pojawiające się w polskich domach. Jest to produkt zaczerpnięty z kultury japońskiej, po przez wykorzystanie funkcjonujących tam ekranów rozdzielających pomieszczenia na mniejsze przestrzenie, ale także służący do ozdoby okien.

Łączy w sobie tradycję z funkcjonalnością aktualnie istniejących, bardzo sprawnych systemów przesuwnych. Wielotorowa szyna zamontowana do wnęki okiennej lub sufitu pozwala na swobodne przemieszczanie zamocowanych na niej paneli jedno lub kilkuwarstwowych.

Stanowi ciekawą alternatywę dla żaluzji pionowych dając możliwość przesłaniania dużych powierzchni. Do wykonania paneli można zastosować większość dostępnych w sprzedaży tkanin, także tych roletkowych.

W pokojach młodzieżowych Ze względu na możliwość wykonania rolet z tkanin przedstawiających, jakże ostatnio popularne, widoki miast lub ich charakterystycznych obiektów jest taka roleta pięknym wykończeniem wnętrza młodzieżowego pokoju. Stanowi nie tylko ozdobę okna, ale także całej przestrzeni.

nowoczesne umywalki łazienkowe montaż plis